ឯកឧត្តម ប៉ា សុជាតិវង្ស ប្រធានគណៈកម្មការទី៧នៃរដ្ឋសភា ផ្ញើសារលិខិតរំលែកមរណទុក្ខ សូមគោរពជូនសម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន និងសម្តេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត ប៊ុន រ៉ានី ហ៊ុនសែន ព្រមទាំងក្រុមគ្រួសារ ចំពោះមរណភាពរបស់ ឯកឧត្តមអ្នកឧកញ៉ា ឧត្តមមេត្រីវិសិដ្ឋ ហ៊ុន សាន
ឯកឧត្តម វ៉ី សំណាង អញ្ជើញចូលរួមអមដំណើរ សម្តេចព្រះពុទ្ធជ័យមុនី បណ្ឌិត ឃឹម សន បាននិមន្តជាព្រះអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់ ក្នុងពិធីស្រោចស្រពសុគន្ធវារី ប្រគេនព្រះមង្គលកេសរ អ៊ូច សារ៉ាន់ ព្រះគ្រូអនុគណស្រុកគីរីវង់ និងសម្ពោធឆ្លងសមិទ្ធផលនានា ក្នុងវត្ដព្រៃវែង ស្ថិតនៅស្រុកគិរីវង់
អញ្ជើញដល់កម្ពុជាភ្លាម សម្តេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត ប៊ុន រ៉ានី ហ៊ុនសែន អញ្ជើញគោរពវិញ្ញាណក្ខន្ធបងប្រុស ដោយក្តីវិប្បយោគ និងក្តុកក្តួលក្រៃលែង
សម្តេចកិត្តិសង្គហបណ្ឌិត ម៉ែន សំអន ៖ សម្ពោធសមិទ្ធិផល នៅវត្តឬស្សីជុកជើង តម្លៃជាង ១៨ម៉ឺនដុល្លារ បង្ហាញពីជំនឿ ការរីកចម្រើន នៃសេដ្ឋកិច្ចជាតិ និងប្រាក់ចំណូល របស់ប្រជាពលរដ្ឋមានការកើនឡើង
ឯកឧត្តម ស៊ុន សុវណ្ណារិទ្ធិ និងលោកជំទាវ រួមជាមួយឯកឧត្ដម ស៊ីវ រុន និងប្រតិភូរដ្ឋបាលខេត្តកំពង់ឆ្នាំង បានអញ្ចើញចូលរួមគោរព វិញ្ញាណក្ខន្ធសព ឯកឧត្តម អ្នកឧកញ៉ា ឧត្តមមន្ត្រីវិសិដ្ឋ ហ៊ុន សាន
ឯកឧត្តម កើត ឆែ អភិបាលរងរាជធានីភ្នំពេញ អញ្ចើញចូលរួមទស្សនកិច្ចសិក្សា ដើម្បីស្វែងយល់អំពីមុខងារ រចនាសម្ព័ន្ធ និងប្រព័ន្ធគ្រប់គ្រង របស់ទីក្រុងបាងកក រដ្ឋបាលខេត្ត និងរដ្ឋបាលមូលដ្ឋានមួយចំនួន នៃប្រទេសថៃ
ឯកឧត្ដម រដ្នមន្ត្រី ជា សុមេធី បានដឹកនាំថ្នាក់ដឹកនាំក្រសួងសង្គមកិច្ច អតីតយុទ្ធជន និងយុវនីតិសម្បទា អញ្ចើញចូលរួមពិធីគោរពវិញ្ញាណក្ខន្ធសព ឯកឧត្តម អ្នកឧកញ៉ា ឧត្តមមេត្រីវិសិដ្ឋ ហ៊ុន សាន
ឯកឧត្តម អ៊ុន ចាន់ដា ដឹកនាំគណៈប្រតិភូខេត្តកំពង់ចាម អញ្ជើញចូលរួមគោរពវិញ្ញាណក្ខន្ធសព ឯកឧត្តមអ្នកឧកញ៉ា ឧត្តមមេត្រីវិសិដ្ឋ ហ៊ុន សាន
ឯកឧត្តមបណ្ឌិត ប៉ាន់ ខែម ប៊ុនថន សមាជិកគណៈកម្មាធិការកណ្តាល បានអញ្ចើញចូលរួមអមដំណើរ ជាមួយសម្តេចកិត្តិសង្គហបណ្ឌិត ម៉ែន សំអន អញ្ចើញដឹកនាំគណៈប្រតិភូ គោរពវិញ្ញាណក្ខន្ធសព ឯកឧត្តម អ្នកឧកញ៉ា ឧត្តមមន្ត្រីវិសិដ្ឋ ហ៊ុន សាន
សម្តេចកិត្តិសង្គហបណ្ឌិត ម៉ែន សំអន អញ្ចើញដឹកនាំគណៈប្រតិភូ ក្រុមប្រឹក្សាជាតិរណសិរ្សសាមគ្គីអភិវឌ្ឍន៍ មាតុភូមិកម្ពុជា គោរពវិញ្ញាណក្ខន្ធសព ឯកឧត្តម អ្នកឧកញ៉ា ឧត្តមមន្ត្រីវិសិដ្ឋ ហ៊ុន សាន
ឯកឧត្តម ឃួង ស្រេង អភិបាលរាជធានីភ្នំពេញ និងលោកជំទាវ បានដឹកនាំគណៈប្រតិភូរដ្ឋបាលរាជធានីភ្នំពេញ អញ្ចើដាក់កម្រងផ្កា គោរពវិញ្ញាណក្ខ័ន្ធសព ឯកឧត្តម អ្នកឧកញ៉ា ឧត្តមមេត្រីវិសិដ្ឋ ហ៊ុន សាន
សម្តេចកិត្តិសង្គហបណ្ឌិត ម៉ែន សំអន អញ្ជើញចូលរួមបុណ្យខួបគម្រប់ ៤ឆ្នាំ ដើម្បីឧទ្ទិសកុសលជូនដល់ វិញ្ញាណក្ខន្ធ ឧកញ៉ាមហាឧបាសិកា ស៊ុយ សុផាន នៅវត្តមុនីសុវណ្ណ ហៅវត្តចំពុះក្អែក ស្ថិតក្នុងខណ្ឌច្បារអំពៅ
ឯកអគ្គរដ្ឋទូតវិសាមញ្ញ និងពេញសមត្ថភាពចិន ប្រចាំនៅកម្ពុជា អញ្ជើញប្រារព្វពិធី គោរពវិញ្ញាណក្ខ័ន្ធលើកទី៣៣ នៃការពលីយុទ្ធជនចិន ០២រូប ក្នុងមូលដ្ឋានស្រុកជើងព្រៃ ត្រង់ស្តូប ក្បែររង្វង់មូលរូបដំរី
ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា និងលោកជំទាវ សូមផ្ញើសារចូលរួមរំលែកទុក្ខ ដ៏ក្រៀមក្រំបំផុតចំពោះមរណភាព ឯកឧត្តម អ្នកឧកញ៉ា ឧត្តមមេត្រីវិសិដ្ឋ ហ៊ុន សាន
លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ ហេង វុទ្ធី ស្នងការនគរបាលខេត្តកំពង់ចាម និងក្រុមគ្រួសារ ផ្ញើសារចូលរួមរំលែកទុក្ខ យ៉ាងក្រៀមក្រំបំផុត ចំពោះមរណភាពរបស់ ឯកឧត្តម អ្នកឧកញ៉ា ឧត្តមមេត្រីវិសិដ្ឋ ហ៊ុន សាន
គណៈប្រតិភូសហភាពសហព័ន្ធយុវជនកម្ពុជា ដឹកដោយ ឯកឧត្តម សាយ សំអាល់ អមដំណើរដោយ អញ្ជើញដាក់កម្រងផ្កា គោរពវិញ្ញាណក្ខ័ន្ធ ឯកឧត្តមអ្នកឧកញ៉ា ឧត្តមមេត្រីវិសិដ្ឋ ហ៊ុន សាន
សម្តេចិត្តិសង្គបណ្ឌិត ម៉ែន សំអន ៖ អតីតកងទ័ពស្ម័គ្រចិត្តវៀតណាម បានសម្ដែងការរំភើប ចំពោះការអភិវឌ្ឍរីកចម្រើនយ៉ាងឆាប់រហ័សនៅកម្ពុជា
ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា អញ្ចើញទទួលស្វាគមន៍ ដំណើរទស្សនកិច្ចកំពង់ផែ Zhejiang Provincial Seaport Investment & Operation Group និង Ningbo Zhoushan Port Group មកកាន់ កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ
លោក ភោគ សាវុធ អភិបាលស្រុកកងមាស អញ្ចើញចូលរួមពិធីសម្ពោធ ដាក់ឲ្យប្រើប្រាស់ ជាផ្លូវការ ខ្លោងទ្វាធំ កុដិ រោងស្គរ របង បេតុង សួន និងសមិទ្ធិនានា ក្នុងវត្តកងត្រង់ណឹង នៅក្នុងឃុំកងតាណឹង ស្រុកកងមាស ខេត្តកំពង់ចាម
លោកឧត្តមសេនីយ៍ទោ សុក សំបូរ ប្រធាននាយកដ្ឋាន ប្រឆាំងការជួញដូរមនុស្ស និងការពារអនិតិជន អញ្ចើញចូលរួមកិច្ចប្រជុំ ស្តីពីការពង្រឹង កិច្ចសហប្រតិបត្តិការ ប្រយុទ្ធប្រឆាំង អំពើជួញដូរមនុស្ស គ្រប់ទម្រង់ និងការរំលោភបំពាន ផ្លូវភេទកុមារ តាមប្រព័ន្ធអនឡាញ ប្រចាំត្រីមាសទី១ ឆ្នាំ២០២៥